
Sarpsborg trenger unge mennesker med kunnskap, erfaring og nye perspektiver. Samtidig kan det være vanskelig å få oversikt over hvilke muligheter som finnes her hjemme når du studerer eller jobber et annet sted.
På «Hjem til jul» samler vi unge med tilknytning til Sarpsborg, ordføreren og representanter fra næringslivet. Her får du bli bedre kjent med mulighetene som venter dersom du vurderer å flytte hjem etter studier eller noen år i jobb utenbys.
Møt næringslivet og hør om jobbmulighetene
Bedriftene forteller kort om hva de jobber med, hvilke muligheter som finnes hos dem, og hvilken kompetanse de vil trenge fremover. Du får møte menneskene bak virksomhetene og høre om mulige veier videre i arbeidslivet.
Du trenger ikke å ha bestemt deg for å flytte hjem. Kvelden er også for deg som er nysgjerrig og ønsker å utforske mulighetene.
Pizza, gamle kjente og nye kontakter
Vi byr på pizza og mineralvann, og setter av god tid til prat og mingling. Bedriftenes bord merkes med logo, slik at du enkelt kan finne frem til dem du vil snakke med.
Dette er en anledning til å stille spørsmål, knytte kontakter og kanskje møte din fremtidige arbeidsgiver – samtidig som du treffer andre som er hjemme til jul.
Praktisk informasjon
Dato: 22. desember 2026
Tid: Kl. 18.00
Sted: Stay, Sarpsborg
Målgruppe: Studenter og unge i arbeidslivet som vurderer å flytte hjem til Sarpsborg
Pris: Gratis
Servering: Pizza og mineralvann
Av hensyn til serveringen trenger vi påmeldingen din.