Program:
CFO’ens lederrolle
Målene og metodene innen ledelse vil i stor grad være lik uansett hvilken lederrolle du har. Men de funksjonene CFO’en skal fylle i sitt lederskap er unike. Terje Lyngaas har lang fartstid både som CFO og daglig leder. Han deler sine erfaringer og tanker om hva som kjennetegner en god CFO.
Råd og teknikker fra en leder-coach
Morten Nilsen hjelper selskaper med lederutvikling og forretningsutvikling. Fremtiden vil være preget av stadige omstillinger og endringsvilje blir viktigere. Dette krever enda flere dyktige ledere som kan få med seg sine medarbeidere på en best mulig måte. Morten vil også synliggjøre hvordan selvledelse og ledelse av andre er nært sammenknyttet.
Q&A
Terje og Morten ønsker å høre deltakernes innspill og svarer på spørsmål. Vi håper på stort engasjement fra salen. Q&A vil ledes av Eddie Olsen fra PwC.
Terje Lyngaas
Terje har i mer enn 20 år innehatt sentrale lederroller i Frigaard Gruppen, Solid Gruppen, og er i dag CFO i Grønn Jobb. Terje kjenner hverdagen som daglig leder og CFO godt – og dos and don’ts når det kommer til ledelse. Terje har en MBA fra Norges Handelshøyskole.
Morten Nilsen
Morten har gjennom selskapene Leading Edge og Not Yet bistått selskaper med forretningsutvikling og omstilling. Blant annet arbeider han mye med de store regnskapskjedene med særlig fokus på strategi, visjonsarbeid og ledertrening. Han arbeidet tidligere som HR-instruktør i Forsvaret før han startet egen virksomhet. Noen kjenner også Morten som instruktør og primus motor i Fredrikstad Taekwon-Do Klubb.
Målgruppe: CFO’er og andre med glødende interesse for CFO’ens rolle. Denne samlingen vil også være relevant for andre som ønsker å bli tryggere i sin lederrolle.
Velkommen!